︎︎

Punkt


︎︎

ÚjMűvészet



︎︎

artportal


︎︎

ÚjMűvészet


︎︎

ÚjMűvészet




︎︎

artKartell

︎︎

FOTO KLIKK


︎︎

artportal


︎︎

ÚjMűvészet


︎︎

artportal


︎︎

ÚjMűvészet


︎︎

ÚjMűvészet


︎︎

artportal


︎︎

ARTMAGAZIN


︎︎

ARTMAGAZIN


︎︎
artKartell



Lakin Ogunbanwo [NGR]
are we good enough


2024.04.03–29.
Cairo Contemporary


A kiállítás a Budapest FotóFesztivál 2024 hivatalos programjának része.

Lakin Ogunbanwo fotóművész 2012 óta foglalkozik Nigéria különböző etnikai csoportjainak - Yoruba, Ibo, Hausa-Fulani - hagyományos viseleteivel. Szülőhazájában a ruházat egyértelműen jelzi az etnikai identitást, mellyel kapcsolatban megfigyelte, hogy a fiatal generáció egy új vizuális kódrendszert alakít ki, egy hibrid esztétikát nyugati és tradicionális elemek vegyítésével, hogy ezáltal határozottabban kommunikálhasson önmagáról.

Ogunbanwo are we good enough című sorozata rejtélyes portrékból áll, melyek az identitással foglalkoznak. Azáltal, hogy szándékosan elrejti modelljei személyazonosságát, arra keresi a választ, hogy mi az, ami egy tágabb kulturális egységen belül meghatározza az egyént; kik lehetnek ezek az emberek, és hogyan szeretnék, hogy érzékeljük őket. A fotóprojekt kizárólag - egy nagy játékteret engedő és elengedhetetlen divatkiegészítő - a fejfedő erejével kommunikál a férfi identitásról. Ebben a sorozatában is a rá jellemző kifinomult minimalista stílust követi, a fény, a textúra, a forma és a sziluettek állnak esztétikája fókuszában.

Lakin Ogunbanwo 1987-ben született Lagosban. Jogi tanulmányai után kezdett fotózással foglalkozni. Munkái olyan neves lapokban és magazinokban jelentek meg, mint a The New York Times, a Harper’s Bazaar, a brit GQ és a Riposte Magazine. Fotói szerepeltek a Lagos Fotófesztiválon, a londoni 1-54 Contemporary African Art Fair-en és a Fokvárosban megrendezett Grid Fotóművészeti Biennálén. 2015-ben, a British Journal of Photography a Ones to Watch kategóriában az év legjobb 25 fotográfusa közé választotta.


Kurátor: Pintér Gábor
Támogató: Erzsébetváros Önkormányzata - Kultúrnegyed Katalizátor program
Együttműködő partner: Bischitz Johanna Integrált Humán Szolgáltató Központ, Budapest FotóFesztivál

instagram.com/Cairo.Contemporary 
instagram.com/parallel.art.foundation

  

Szabó Nóra
Honey bones


Cairo Contemporary, Budapest

1071 Budapest, Lövölde tér 7.

2024. május 2-26.

Megtekinthető: 0-24h

Szabó Nóra installációjának csontszobrait a geológiai képződményekre ható vízerózió esztétikája és a negyedik ipari forradalom nyomainak hátborzongató egyvelege jellemzik. Olyanok, mint egyfajta spekulatív jövő csontváz-szerkezetei, miközben a múlt megkövesedett maradványainak jegyeit is magukon hordozzák. Mintha kiszakadnának a lineáris idő szorításából, egyszerre jelenítve meg a mégmegnemvalósultat és a márnemlétezőt. Pszeudo-archeológiai megjelenésük emlékeztet minket az emberiség folyamatos értelem keresésére a létezés változó narratívája közepette. Minden egyes darabban rejtőzik valamilyen anomália, amely ellentmond az evolúció teleologikus megközelítésének, és egy dinamikus folyamatot mutat be, amelyet különböző környezeti hatások, genetikai mutációk és véletlen események formálnak.

Szabó Nóra művészete elmélyülés az emberi test kortárs vizuális reprezentációjában. Vizsgálja a test fogalmának radikális megváltozása és a technológia fejlődése közötti lehetséges összefüggéseket. Kutatásában elsősorban a poszthumán elméletek keretrendszerére támaszkodik. Szabó állítása szerint a természetes test a mesterséges anyagokkal való találkozás során változáson megy keresztül, ennek eredményeképpen az emberi test fogalma hibrid összetételt mutat; a mesterséges összefonódik az organikussal. Ennél fogva művei elkészítésénél intermediális alapokra támaszkodik; az analóg megmunkálást ötvöz digitális technikákkal.

Az alkotó jelenleg a Magyar Képzőművészeti Egyetem doktori hallgatója. A budapesti Skurc Group művészeti egyesület tagja, Barcsay-díjas képzőművész. 2020-ban és 2023-ban Kepesita Collection díjra jelölték. Egyéni és csoportos kiállításai voltak az AQB Project Space-ben, Budapesten; a Sopa Galériában, Kassán; a PINCE-ben, Budapesten; valamint a Szépművészeti Múzeumban.

///

Kurátor: Pintér Gábor
Támogató: Erzsébetváros Önkormányzata - Kultúrnegyed Katalizátor program
Együttműködő partner: Bischitz Johanna Integrált Humán Szolgáltató Központ

   

instagram.com/Cairo.Contemporary
instagram.com/parallel.art.foundation

Tollas Erik - Nagy Zsófia Magdolna
Dancing with the SCOBY


Cairo Contemporary, Budapest

1071 Budapest, Lövölde tér 7.

2024. március 1-29.


Tollas Erik és Nagy Zsófia Magdolna kombucha happeningjének fókuszában az idő megfigyelése áll, melyben az ellentétek összekapcsolódnak: a mozgás a mozdulatlannal, a műanyag az élő organizmussal, a látható a láthatatlannal, az installáció a csendélettel.

Tollas Erik (1981) az Eszterházy Károly Főiskola, Rajz és vizuális kommunikáció szakán, majd a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Karának Festőművész szakán diplomázott. A totem, mint jelrendszer foglalkoztatja, valamint annak különböző absztrakciói, ahol a gesztus tudatos redukálásával válik a szín és a forma tiszta természetévé a mű. Alkotás közben ösztönös rajzolatokat, automatikus jeleket, jelrendszereket hoz létre, amely során a nyomhagyás összekapcsolódik természeti jelenségekkel és válik fohásszá a Földanyához.

Nagy Zsófia Magdolna (1989) szintén a PTE Művészeti Karának Festőművész szakán végzett. Alkotásaiban ötvözi a különböző médiumokat és anyagokat, beleértve a festészetet, szobrászatot és installációt. Monokróm formázott vásznainál a kép és annak határterületeivel foglalkozik. Kísérleti munkáiban a differens anyagok kombinálása különböző hibrid tárgyakat eredményeznek. A műveiben alkalmazott funkciójuktól megfosztott tárgyak az újrahasznosítás során egy újraértelmezésbe kerülnek, ezáltal fixálva az elmúlásból eredő változást.

Mindkét művész a BUMm - Budakalászi Műteremház tagja.
 
///

Kurátor: Pintér Gábor
Támogató: Erzsébetváros Önkormányzata - Kultúrnegyed Katalizátor program
Együttműködő partner: Bischitz Johanna Integrált Humán Szolgáltató Központ

instagram.com/Cairo.Contemporary 
instagram.com/parallel.art.foundation

  



Kapcsolat
info@parallelalapitvany.hu
Instagram
Facebook
Minden jog fenntartvaⒸ


Parallel Művészeti Alapítvány